Materiály

Všechny použité materiály mají extrémní odolnost proti povětrnosti a dalším vnějším vlivům, maximální životnost bez nutnosti údržby, jsou ekologické a plně recyklovatelné..

HD-PE - Polyethylenové desky 8D 

Homogenní pestrobarevné plastové desky z vysokomolekulárního polyetylenu jsou základním konstrukčním materiálem herních prvků 8D.

Bezpečný

Tento inovační materiál s vysokou mechanickou pevností je bezpečný, fyziologicky nezávadný, vodoodpudivý a UV stabilní. Je velmi kompaktní, nehrozí žádné nebezpečí zranění třískami, je odolný proti chemikáliím, netvoří žádný živný podklad pro bakterie a plísně.

Bezúdržbový

Plastové desky 8D jsou probarvené v celé tloušťce materiálu, případné škrábance tak zůstávají téměř nepatrné. Desky jsou čisté a snadno udržovatelné, povrch odlučující vodu a nečistoty je velmi nenáročný na ošetřování, vodní kapky se jednoduše odráží, dokonce i grafity se dá z povrchu snadno odstranit.

Ekologický

HD-PE materiál je plně recyklovatelný. Veškerý odpad z výroby je předáván ke zpětnému zpracování.

Nezničitelný

Uvedené vlastnosti materiálu HD-PE propůjčují prolézačkám 8D praktickou nezničitelnost, odolnost proti vandalismu a povětrnostním vlivům.

Životnost prvků 8D je více než 15 let. Prolézačky a vybavení 8D z materiálu HD-PE jsou vhodné dokonce i pro koupaliště, bazény a další zátěžové provozy.

Vodovzdorná překližka

Speciální silná překližková deska z finské břízy - v tloušťkách 15 - 27 mm, lepená vodovzdorným lepidlem do kříže z několika vrstev velmi kvalitní dýhy. Způsob lepení vlákny kolmo k sobě zajišťuje u překližek vysokou pevnost a odolnost. Desky jsou velmi pevné i při malých tloušťkách, neštípají se, nepraskají a netvoří třísky. Překližky používáme na namáhané podlahy, plošiny a schůdky.

Akát a frézovaná mimo-středová kulatina

Základním konstrukčním materiálem našich přírodních hřišť je akát, který je spolu s dubem vůbec nejodolnější dřevinou pro venkovní použití. Dále také používáme speciální dubovou, modřínovou a smrkovou mimo-středovou kulatinu. Nejdříve je vyříznut střed kmene a potom je vyfrézována kulatina, která má vynikající mechanické i estetické vlastnosti.

Barvy a lazury

Používáme vysoce odolné ekologické barvy, laky a lazury, které splňují normu pro nepřímý styk s potravinami, případně pro použití na dětské hračky EN 71. Naše barvy odolávají extrémním povětrnostním vlivům, UV záření i otěru při používání.

Nerezová ocel

Je použita všude tam, kde jsou kladeny vysoké požadavky na trvalou odolnost a estetickou kvalitu - skluzavky, madla, úchyty, zábradlí, spojovací prvky atd. Nerez se nikdy neoloupe, jako například prášková barva. Nerez na skluzavkách se neprodře, na rozdíl od laminátu, který navíc může tvořit nebezpečné skleněné třísky.

Žárově zinkovaná ocel

Ocelové díly řežeme laserem a povrchově ošetřujeme žárovým zinkováním, které zajišťuje dlouhodobou životnost a bezpečnost staveb. Žárově zinkované ocelové prvky jsou např. základové patky, nosné sloupy, řetězy atd. Spojovací materiál je zinkován žárově nebo galvanicky, matice mají samojistící kroužek proti povolení.

 

Produkty v kategoriích

8D Prolezáček 8D

  • Dětem na míru
  • Důraz na bezpečnost
  • Dlouhá životnost
  • Důmyslný detail
  • Dostupnost
  • Design a originalita
  • Domácí výrobce
  • Dobročinnost

8D o.s.

Rybkova 23, obj. 30
602 00 Brno
e-mail: info@hriste8d.cz
tel.: +420 777 311 331