Dopadová plocha

Poradíme a pomůžeme Vám s výběrem nejvhodnější dopadové plochy pro vaše hřiště.

Nabídka bezpečnostních dopadových ploch 8D

Tam kde by děti mohly spadnout z výšky větší než 1 metr, musí být dopadová plocha opatřena vrstvou tlumící náraz. Rozsah dopadové plochy je stanoven ke každému hernímu prvku dle bezpečnostních norem. Velikosti dopadových ploch tlumících náraz jsou uvedeny u jednotlivých herních prvků.

Cenová kalkulace zhotovení dopadových ploch je vždy individuální podle místních podmínek a vybraného povrchu, proto ji nenajdete v ceníku.

Vybudování bezpečnostních dopadových ploch a veškeré zemní práce s tím spojené pro vás rádi kompletně zajistíme. Dopadové plochy si také můžete z části, nebo dokonce celé, vybudovat vlastními silami - pokud si to budete přát.

Výběr povrchu

Výběru povrchu na vaše nové nebo stávající dětské hřiště je nutné věnovat patřičnou pozornost stejně jako výběru herních prvků. V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se bezpečnostních dopadových ploch nás neváhejte kontaktovat, rádi vám poradíme a pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího řešení pro vaše hřiště.

Jednotlivé druhy dopadových ploch v naší nabídce naleznete ZDE.

 

Písek

Nejlevnějším materiálem pro dopadové plochy je písek bez prachových částic. Písek je nutné, podle intenzity využití hřiště, čas od času uhrabat - není to povrch bezúdržbový. Více informací zde.

Kačírek

Říční oblázky o velikosti 4-8 mm v tloušťce vrstvy 43 cm představují tradiční a bezpečné řešení dopadových ploch. Kačírek tlumí pád za každého počasí a je oblíbený zejména pro svou cenovou dostupnost a větší čistotu provozu oproti písku. Kačírek je nutné, podle intenzity využití hřiště, čas od času uhrabat - není to povrch bezúdržbový. Více informací zde.

Play-Safe dopadový koberec

Dopadový koberec Play-Safe s pískovým zásypem je určen pro snadné a efektivní použití na dětská hřiště i sportoviště. Výhodou je jednoduchá instalace bez nutnosti rozsáhlých zemních prací a složitého odvážení a navážení sypkých materiálů obvykle potřebných na vybudování dopadových ploch. Dopadový koberec Play-Safe se pokládá přímo na udusaný hliněný povrch bez tvrdých částic, kamenů, kořenů, beton, a pod. Povrch je certifikován zkouškou HIC pro kritickou výšku pádu 2,4 m. Povrch dodáváme v několika barevných variantách a jejich kombinacích. Zelený povrch dokonale splyne s okolním trávníkem, barevné povrchy oživí každé hřiště. Více informací zde.

Bezpečnostní umělý trávník

Umělý trávník je vhodným a estetickým povrchem pro dětská hřiště. Zajišťuje bezpečný, čistý a suchý hrací povrch. Umělý trávník je elegantní náhrada za živé travní plochy bez ztráty svěží barvy. Tyto plochy se vyznačují především schopností udržet si přirozený vzhled, dlouhou životností, nízkými provozními náklady, úsporou vašeho času a životního prostředí. Umělá tráva je ideální řešení pro místa, kde přírodní trávník nemůže být použit. Tlumicí podložka pokrytá umělým trávníkem poskytuje optimální ochranu proti pádu z dětských hracích zařízení. Umělá tráva byla testována dle evropského standardu EN 1177. V závislosti na typu systému jsou stanoveny rozdílné kritické výšky pádu. Více informací zde.

Pryžová zatravňovací rohož

Maximálně bezpečná a přitom přírodní dopadová plocha pod herní prvky a herní sestavy. Doporučujeme zejména na hodně namáhaná místa v trávníku, pod houpačky a kolotoče. Snadná pokládka přímo na trávník nebo na srovnaný povrch bez nutnosti použití mechanizace.  Není nutné budování betonové desky či podkladních štěrkových vrstev. Dlouhá životnost, po zatravnění téměř bez možnosti krádeže. Více informací zde.

Pryžová zatravňovací dlažba

Maximálně bezpečná a přitom přírodní dopadová plocha pod herní prvky a herní sestavy. Doporučujeme zejména na hodně namáhaná místa v trávníku, pod houpačky a kolotoče. Snadná pokládka přímo na trávník nebo na srovnaný povrch bez nutnosti použití mechanizace.  Není nutné budování betonové desky či podkladních štěrkových vrstev. Dlouhá životnost, po zatravnění téměř bez možnosti krádeže. Více informací zde.

Pryžová dlažba

Představuje kvalitní, trvanlivou a zdravotně nezávadnou ochranu proti nárazu, je protiskluzová, velmi snadno se čistí a je certifikovaná dle ČSN EN 1177. Dodáváme ji v několika tloušťkách podle požadované výšky pádu a v několika barevných odstínech. Více informací zde.

Litý pryžový povrch

Nejkvalitnější a zcela bezúdržbový povrch pokládaný bezešvou technologií přímo na místě. Hlavní předností litých povrchů je jejich měkkost, trvanlivost, a vysoce atraktivní vzhled. Litý povrch je velmi porézní a vodopropustný - pod herními prvky se netvoří po dešti kalužiny, rychle vysychá a je stále čistý. Povrch nemá žádné spáry, je odolný proti vandalismu a je také velmi snadno opravitelný. Životnost litých povrchů je 10-15 let.

Na rozdíl od sypkých povrchů do něj nemohou být zasypány nebezpečné předměty, jako střepy, injekční stříkačky atd.,není možné jej rozhazovat po okolí nebo po ostatních dětech a je vhodný i pro osoby s horší mobilitou nebo vozíčkáře -je pojezdný, neboří se do něj.

Litý povrch se ukládá na zhutněnou štěrkovou vrstvu o tloušťce 40cm nebo může být položen na stávající plochy z betonu, asfaltu, dlažby a podobně. Jedině lité povrchy vám můžeme nabídnout v tolika barevných variantách, barevných přechodech a originálních vzorech. Součástí hřiště může být skákací panák, bludiště či jiné grafické prvky. Nově nabízíme také 3D plastické pryžové prvky jako součást herního povrchu. Více informací zde.

 

Produkty v kategoriích

8D Prolezáček 8D

  • Dětem na míru
  • Důraz na bezpečnost
  • Dlouhá životnost
  • Důmyslný detail
  • Dostupnost
  • Design a originalita
  • Domácí výrobce
  • Dobročinnost

8D o.s.

Rybkova 23, obj. 30
602 00 Brno
e-mail: info@hriste8d.cz
tel.: +420 777 311 331